Koncepty, ktoré vyučujú použitie malej pästnej tyče v sebaobrane sa v súčasnosti tešia veľkej obľube. Dôvodom je to, že sa jedná o  sebaobranné pomôcky, ktoré sú veľmi skladné a dajú sa nosiť kdekoľvek, vo vrecku na opasku alebo kľúčenke alebo ich môžete mať kdekoľvek inde po ruke a zákon neobmedzuje ich použitie. Použitie týchto prostriedkov výrazne zvyšuje účinnosť a efektívnosť sebaobrany, ale nezanecháva ťažké zranenia tak ako by to napríklad bolo pri použití noža. V skutočnosti ide o zbrane ktoré sú známe už od dávna a veľa bojových umení učí spôsoby ich použitia. V súčasnosti je známych niekoľko variant týchto sebaobranných pomôcok pod rôznymi názvami a spôsobmi použitia ako Kubotan, Koga, Yawara, Dulo Dulo, Olisi Palad, Palmstick, Pocketstick. V posledných rokoch vznikli aj rôzne varianty „taktického pera“, ktoré výrobcovia nožov vyvinuli  presne na tieto účely, smutné je však že často svojou konštrukciou nezodpovedajú potrebným požiadavkám a ich cena sa často pohybuje na úrovni ceny za lacný značkový nôž.

SDS Concept vyučovaný v našej akadémii je kompletný sebaobranný systém s vlastnými princípmi a vyučovacími postupmi. Ide o samostatný modul postavený na princípoch a taktike filipínskych bojových umení vyučovaných u nás. Nácvik je nenáročný a intuitívny s dôrazom na pochopenie kľúčových princípov. SDSC vyučujeme formou kurzov, víkendových seminárov alebo v rámci tréningových kempov.

V prípade, že máte záujem zorganizovať seminár vo svojom meste, alebo klube kontaktujte nás na mobilnom čísle : 0948 460 425  alebo  kalisilat@azet.sk